Neohodnoceno

DUVEL - The Original (2022) 330ml sklo 8,5% alc.

Belgian Strong Blond / Golden Ale

Skladem
Kód: 9708
99 Kč / ks
Kategorie: Pivovar
Hmotnost: 0.61 kg
PIVOVAR: DUVEL - MOORTGAT

Duvel je přírodní pivo s jemnou hořkostí, vytříbenou chutí a výrazným chmelovým charakterem. Unikátní proces vaření, který trvá asi 90 dní, zaručuje čistý charakter, jemné perlení a příjemnou sladkou chuť alkoholu.

Kromě čisté pramenité vody, která je hlavní složkou piva, je nejdůležitější surovinou ječmen. Ječmen musí ve sladovně klíčit pět dní, poté zůstane slad. Barva sladu a v důsledku toho i piva je dána teplotou. Duvel získává svou typickou hořkost přidáním různých odrůd aromatického slovinského a českého chmele. Používáme pouze exkluzivní chmel, který je známý svou stálou a vynikající kvalitou.

Duvel fermentuje poprvé v tancích při 20 až 26°C. Sládek k tomu využívá vlastní kulturu. Původní kmen kvasinek, který sám Victor Moortgat vybral ve 20. letech 20. století, pochází ze Skotska. Po zrání v zásobních tancích, ve kterých se pivo ochladí na -2°C, je nápoj připraven k stáčení. Díky přídavku cukrů a kvasnic navíc pivo v láhvi opět prokvasí. K tomu dochází v teplých sklepích (24 °C) a trvá dva týdny. Poté se pivo přemístí do studených sklepů, kde pokračuje ve zrání a stabilizaci dalších šest týdnů. Tato extra dlouhá doba zrání je jedinečná a přispívá k vytříbené chuti a čisté chuti Duvel.

Složení: Voda, ječný slad, chmel. Obsahuje lepek.
Distributor:
Ninabar s.r.o
Šimáčkova 3
Brno 628 00 
Legislativní označení: Pivo světlé silné.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: