Abbaye de Leffe - Leffe Blonde / Blond 0,33l sklo 6,6% alk.

Belgian Blonde

Skladem
Kód: 15514
99 Kč / ks
Kategorie: Pivovar
Hmotnost: 0.525 kg
PIVOVAR: Leffe

V padesátých letech se uskutečnilo mimořádné setkání, ke kterému by měli pozvednout sklenici Leffe všichni pivní nadšenci. Otec opatství Nys se seznámil s Albertem Lootvoetem, mistrem sládkem. Otec Nys, nadšený pro budoucnost pivovaru, byl rozrušený, když musel být svědkem toho, jak od nepříjemného pobytu francouzských revolucionářů pivovar pomalu upadal a nakonec musel v roce 1809 zavřít své brány. nebyl zapomenut, věřil, a přísahal, že pivo Leffe přinese zpět. Otec Nys a sládek se pustili do výzvy s vervou… a uspěli. Krátce poté byl pivovar Leffe opět v plném provozu. Po Leffe Brownovi spatřilo světlo světa pivo, které zářilo víc než slunce; pojmenovali ji Leffe Blond – pro Leffe opravdu krásná kapitola.

Leffe Blond je vlajkovou lodí Leffe. Unikátní receptura je plodem staletých zkušeností v pivovarnickém umění, které uvádí do rovnováhy širokou paletu vůní. Je elegantní, hladké a ovocné a má kořenitou dochuť s nádechem hořkého pomeranče. Jeho světlá, slunečná barva je způsobena použitím světlého sladu. Leffe Blond obsahuje 6,6 % alkoholu a výborně se hodí k široké škále pokrmů. Nejlépe při teplotě 5° až 6° Celsia. Aperitiv na uhašení žízně pro chvíle odpočinku s přáteli a rodinou.

https://untappd.com/b/abbaye-de-leffe-leffe-blonde-blond/5940 

In the fifties, an extraordinary meeting took place that all beer enthusiasts should raise their glass of Leffe to. 
 The abbey’s Father Abbot Nys became acquainted with Albert Lootvoet, a master brewer.
 Passionate about the future of the brewery, Father Nys was upset to have to witness how, since the unpleasant stay of the French revolutionaries, the brewery had slowly fallen into decline and had eventually had to close its doors in 1809. Such a magnificent place could not be forgotten, he believed, and he vowed to bring the Leffe beer back. Father Nys and the brewer set about the challenge with vigour…and succeeded. Shortly after, the Leffe brewery was back in full effect. After Leffe Brown, a beer that shone brighter than the sun saw the light of day; they named it Leffe Blond – a beautiful chapter for Leffe indeed.

Leffe Blond is the flagship of Leffe. The unique recipe is the fruit of centuries of experience in the art of brewing, which brings a broad palette of aromas into balance. It is elegant, smooth and fruity, and it has a spicy aftertaste with a hint of bitter orange. Its light, sunny colour is due to the use of pale malt. Leffe Blond contains 6.6 % alcohol and fits excellently with a wide variety of dishes. It is best at a temperature of 5° to 6° Celsius. A thirst-quenching aperitif, for those relaxing moments with friends and family.
 
 
Složení: Voda, ječný, pšeničný slad,  chmel. Obsahuje lepek.
Legislativní označení: Pivo polotmavé silné.

 

Země původu: Belgie

 

Distributor:

Ninabar s.r.o.

Šimáčkova 3

62800 Brno

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: