Abbaye de Leffe - Leffe Brune / Bruin 0,33l sklo 6,5% alk.

Belgian Brown Ale

Skladem
Kód: 15515
99 Kč / ks
Kategorie: Pivovar
Hmotnost: 0.525 kg
PIVOVAR: Leffe

Dinant, 1240. V srdci okresu Leffe leží opatství dobře známé mezi místními obyvateli vesnice. Jednoho rána se premonstráti žijící v opatství sejdou v refektáři na téma, které se týká všech obyvatel Dinantu: jak se mohou vyhnout epidemiím, které se šíří kontaminovanou vodou? Poté, co se mniši vážně zamysleli, došli k nápadu čistit vodu procesem, který znali až příliš dobře: přeměnou na pivo. Obyvatelé Dinantu mají zanedlouho to potěšení objevit hluboké, tmavě hnědé pivo a tisíce poutníků, kteří tudy procházejí, jsou více než rádi, že mohou ochutnat pohostinnost mnichů. Narodil se Leffe Brown.

„Jemná, sytě hnědá barva Leffe Brown a dokonalá rovnováha mezi diskrétně hořkou, ale lehce karamelizovanou chutí, lze připsat letitým tradicím. Náznaky kávy a čokolády dodávají tomuto pivu ještě žádanější chuť. Hladká, krémová hlava piva, pražené aroma a kořeněná chuť, podávané v kalichu Leffe, mají schopnost pozastavit čas.“

https://untappd.com/b/abbaye-de-leffe-leffe-brune-bruin/5941 

Dinant, 1240. In the heart of the Leffe district lies an abbey well-known among the village locals. One morning, the Premonstratensian Fathers that live in the abbey hold a meeting in the refectory on a subject that concerns all the inhabitants of Dinant: how can they avoid the epidemics that spread through contaminated water? After giving the subject some serious thought, the monks come to the idea to purify the water through a process they knew only too well: by turning it into beer. 
Before long, the inhabitants of Dinant have the pleasure of discovering a deep, dark brown beer, and thousands of pilgrims passing through are more than happy to sample the monks’ hospitality. Leffe Brown was born.

“Leffe Brown’s soft, deep brown colour and the perfect balance between a discreetly bitter yet slightly caramelised taste can be ascribed to age-old traditions. Hints of coffee and chocolate provide this beer with an even more desirable flavour. Served in a Leffe chalice, the smooth, creamy beer head, the roasted aromas and the spiced flavour have the ability to suspend time.”
 
 
Složení: Voda, ječný, pšeničný slad,  chmel. Obsahuje lepek.
Legislativní označení: Pivo polotmavé silné.

 

 

Země původu: Belgie

 

 

Distributor:

Ninabar s.r.o.

Šimáčkova 3

62800 Brno

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: