PINTA/DEYA - Youre A Long Way From Home 0,5l can 8,4%alc.

Baltic Porter

Skladem
Kód: 9993
299 Kč –33 % 199 Kč / ks
Kategorie: Pivovar
Hmotnost: 0.52 kg
PIVOVAR: PINTA
PhotoRoom 20230209 145852
299 Kč –33 %

Jedná se o bohatý dekadentní Baltic Porter, uvařený ve spolupráci s Pintou z Polska. Opírali jsme se o jejich odborné znalosti při vaření tohoto klasického stylu, vrstvení sladů, aby poskytly spoustu hluboké hladké tmavé ovocné chuti. Nízko a pomalu kvašené s ležáckými kvasnicemi, aby tělo zůstalo čisté a suché, s jemným, lehce ovocným závěrem.

Jedná se o spolupráci s našimi přáteli z Browar Pinta v Żywiec, Polsko. Jak již název napovídá, tato piva pocházejí z pobaltských států, Estonska, Lotyšska, Polska atd. Jsou to silná tmavá piva kvašená ležáckými kvasinkami a zrající dlouhou dobu za studena (technicky jde tedy o ležáky). Ačkoli jsou často silné, myšlenkou je zcela skrýt jakoukoli chlast, spousta speciálních sušenkových a křišťálových sladů se kombinuje s příchutěmi čokoládových sladů a pražených sladů, aby vytvořily silný dojem červených bobulí a tmavého ovoce. Charakter chmelového aroma by měl být minimální, hraničně nedetekovatelný, chmel přináší pouze dostatek hořkosti pro podporu pitelnosti. Stojí za zmínku, že v pobaltských státech jsou oblíbeným stylem, ke kterému se přidávají doplňky. Zachovali jsme náš klasický a libový a použili jsme pouze britský slad a chmel. Červené ovoce, lehká pražení, čisté kvašení. Super snadné pití. Na Zdrowie!

https://untappd.com/b/deya-brewing-company-you-re-a-long-way-from-home/5147903 

This is a rich decadent Baltic Porter, brewed in collaboration with Pinta from Poland. We leaned on their expertise brewing this classic style, layering up the malts to give plenty of deep smooth dark fruit flavour. Fermented low and slow with a lager yeast to keep the body clean and dry with a soft, slightly fruity finish.

This is a collaboration brew with our friends from Browar Pinta in Żywiec, Poland. As the name suggests these beers originate from the Baltic states, Estonia, Latvia, Poland etc. They are strong dark beers fermented with lager yeast and matured cold for a long time (so they are technically lagers). Although they are often strong the idea is to completely hide any boozy flavour, lots of specialty biscuit and crystal malts combine with flavours from chocolate malts and roasted malts to give a strong impression of red berry and dark fruit. The hop aroma character should be minimal, borderline undetectable, the hops only bringing enough bitterness to aid drinkability. It's worth saying that in Baltic states they are a popular style to add adjuncts to. We have kept ours classic and lean and used only UK malt and hops. Red fruit, light roastiness, clean fermentation. Super easy drinking. Na Zdrowie!
 

Složení: Voda, ječný slad, chmel. Obsahuje lepek.

Legislativní označení: Pivo světlé silné.

 
Země původu: Polsko
Distributor:
Ninabar s.r.o.
Šimáčkova 3
62800 Brno

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: